Skip to Content

Blog Archives

Fotoreportaż – fotograficzna dokumentacja życia, najczęściej przedstawiająca historie zwykłych ludzi. Stanowi zestaw min. 3 fotografii, ukazujących czas, miejsce, niewyreżyserowane zdarzenia i bohaterów w ich naturalnym środowisku. Powstał w USA jako odpowiedź na zapotrzebowanie utrwalania za pomocą obrazów ludzkich problemów.

Fotoreportaż jest znakiem; ma wywołać u odbiorcy reakcję, działając na jego zmysły i wrażliwość, często szokować, zwracać uwagę. Funkcja podpisu pod tego typu fotografią powinna być ograniczona i odwoływać się do cytatu lub aforyzmu. Twórca zdjęć fotoreporterskich nie aranżuje ich. Fotoreportaż musi oddawać nastrój i dramatyzm ukazywanych wydarzeń.

Za pierwszy fotoreportaż uznaje się cykl zdjęć z wojny krymskiej angielskiego prawnika Rogera Fentona, który opublikował je w Illustrated London News. Jednak według Historii Fotografii Światowej Naomi Rosenblum początkiem reportażu są fotografie z procesu zabójców Lincolna, wykonane przez Alexandra Gardnera, który (w przeciwieństwie do Fentona) żadnego ze zdjęć nie aranżował.

Fotoreportaże mogą być:
– polityczne,
– wojskowe,
– kryminalne,
– sportowe,
– podróżnicze,
– przyrodnicze.

Do grona fotoreporterów nie zalicza się paparazzi.

Fotobudka – Studniówka 2018

Podoba się? Daj znać mi o tym tutaj -> @Foto Format

Rogucki Solo – Piwnica Kulturalna Spichlerz | Kwidzyn

Fotorelacja z wczorajszego koncertu (w Piwnicy Kulturalnej w Kwidzynie) Piotra Roguckiego z solowej trasy po Polsce. Jako support po raz kolejny wystąpił wspaniały duet Agaty Trafalskiej & Marcina Kruszyńskiego.

Chrzest

Reportaż z ceremonii chrztu – Kwidzyn  | fot. Paweł Wołochowicz

Chrzest – Marysia

Reportaż z ceremonii chrztu – Kwidzyn  | fot. Paweł Wołochowicz

Studniówkowa impreza

Ola i Sławek – klip

Karolina & Paweł – Plener

Karolina & Paweł – Wesele

Karolina & Paweł – Ceremonia

Karolina & Paweł – Przygotowania

SIDE MENU

    Szukaj